تاسیس مرکز پیشرفته رادیوتراپی سرطان

 تاسیس مرکز پیشرفته رادیوتراپی سرطان

طبق آخرین مصوبات هیات مدیره یاس مقرر شد که در محل کلینیک شماره یک انجمن یاس، مرکز پیشرفته رادیوتراپی سرطان ( اشعه درمانی ) تاسیس گردد و در طبقه اول ساختمان مرکز مجهز شیمی درمانی راه اندازی شود. البته نقشه ساختمان به علت پیچیدگی های ساخت و استانداردهای خاص مرکز رادیوتراپی و همچنین شیمی درمانی  نیاز به کار تخصصی دارد و قرار شد که از چند مرکز مشابه در تهران و زنجان به زودی بازدید شود . لازم به ذکر است که همت اصلی و زحمات زیادی توسط مهندس عارف پورسیدی از جمع اعضای جوان یاس برای تهیه نقشه این مرکز درحال انجام می باشد . خوشبختانه با تلاش زیاد و پیگیری زیاد ( سه سفر به تهران ) و همچنین حمایت ویژه آقای دکتر حقدوست در کمیسیون تخصصی داخل دانشگاه علوم پزشکی کرمان ، مجوز تاسیس این مرکز هم از دانشگاه و هم از وزارتخانه دریافت گردیده که جدا کار مهمی می باشد .

مراحل ساخت درمانگاه شماره یک انجمن یاس کرمان

مراحل ساخت درمانگاه شماره یک انجمن یاس کرمان

کار تخریب و خاکبرداری ملک قدیمی اهدایی خیرین بزرگوار جناب آقای امانی و مرحومه خانم پوریوسفی واقع در خیابان شمال جنوبی به منظور ساخت کلینیک شماره یک انجمن یاس به همت و پیگیری آقای دکتر عبدی عضو هیات مدیره انجمن و آقای بیگلری و آقای دقاقی از یاوران انجمن یاس به اتمام رسید انجام این مراحل با همکاری شهرداری محترم کرمان به صورت رایگان انجام شد. انشالله پس از تعیین پیمانکار از هفته جاری مراحل بعدی شروع خواهند شد. قرار است این ساختمان در زمینی به مساحت 760 متر انجام شود که البته 40 درصد آن برای کلینیک سرطان اختصاص خواهد یافت.مهندس ناظر افتخاری این پروژه آقای مهندس پورسیدی می­باشند .

چشم انداز یاس

چشم انداز یاس

انجمن مردم نهاد خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان" بر اساس اهداف تعریف شده در اساسنامه و عنایت به گسترش بی رویه بیماری مهلک سرطان برای دستیابی جامعه به سلامت و بهداشت تلاش می نماید. چشم انداز آینده اعضای این انجمن بودن مردمی سالم و به دور از بیماریها خصوصا سرطان می باشد و در این راه با ارائه آموزشهای لازم از طریق ایراد سخنرانی، برگزاری همایش، انتشار جزوات آموزشی، کتاب، بروشور، و تبلیغات سعی در ارتقاء آگاهی افراد جامعه دارند تا آنها نسبت به تغذیه سالم و دوری از وسایل و ابزاری که باعث ایجاد سرطان می گردد با نگرشی کامل و جامع راه زندگی خود را انتخاب نمایند پوشش بیماران مبتلا به سرطان و خانوده های آنان و تلاش در جهت بازگشت بیماران به زندگی با عزت و کرامت انسانی از دیگر چشم اندازهای فعالیت انجمن یاس می باشد.

همکاری با موسسات آموزشی و سایر سازمانهای مردم نهاد ملی و بین اللملی که در گوشه و کنار جوامع انسانی برای دستیابی مردم به سلامت و بهداشت تلاش می کنند، از مهم ترین چشم اندازهای آینده یاس می باشد. اعضای این انجمن با این آرزو زندگی می کند که هیچ فردی مبتلا به سرطان نشود و بیماران مبتلا به سرطان هر چه زودتر و بهتر درمان شده و فعالیتهای روزمره خود را از سرگیرند. و آنگونه زندگی کنند که آینده ای بهتر را برای خود و در کنار دیگران در آینده زندگی دیده و افق آینده را زیبا و انسانی و براساس توانمندی های خود ترسیم نمایند. 

ماموریت انجمن یاس

در حمایت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی از کودکان، زنان و مردان مبتلا به سرطان و اعضاء خانواده آنان، انجام فعالیت­های آموزشی، پژوهشی و اطلاع رسانی جهت ارتقاء فرهنگ پیشگیری و درمان به موقع، تهیه بانک اطلاعات بیماران مبتلا به سرطان در استان کرمان، از اهداف انجمن یاس کرمان می باشد که در اساسنامه آن قید شده است. رسته های اصلی فعالیت یاس عبارت است از:

امور آموزشی) پیشگیری و مبارزه با بیماری سرطان از طریق آگاهی رسانی به جامعه

امور درمانی) پوشش هزینه های دارویی، درمانی و بیمارستانی بیماران مبتلا به سرطان

امور خیریه) پوشش رفاهی شامل تغذیه، اسکان موقت، هزینه های تحصیلی، تامین پوشاک خانواده های نیازمند بیماران سرطانی، برگزاری کلاسهای مشاوره و دوره های آموزشی و تفریحی و رفاهی و اردوهای سیاحتی، زیارتی جهت بیماران

انجمن یاس با شفافیت بخشیدن به فعالیتهای و پاسخگو بودن به بزرگوارانی که با کمکهای اهدایی خود سعی در کاهش دردها و رنجهای بیماران سرطانی و خانواده های آنان را دارند. سعی دارد قدرشناس و سپاسگزار دیدگاه انسانی و والا نیکوکاران بزرگواری که سعادت و سلامت و بهداشت و ترقی مردم جامعه را در گروه کمک به همنوع می دانند و بر اساس اندرزهای اخلاقی و آموزه های دینی و وظیفه انسانی خود به یاری سایر انسانها می شتابند. امیدوارست دامنه فعالیتهای خود را گسترش و در راستای اهداف عالیه انسان دوستانه موسسان و اعضای فعال این انجمن، نقش موثری در زمینه مهار نمودن بیماری مهلک سرطان در این بخش از جامعه ایران داشته باشد.

کرمان، ضلع شرقی بلوار 22 بهمن ، جنب کلانتری 15 ساختمان مرکزی انجمن یاس کرمان   

   تلفن/دورنگار: 6 - 33342791-034          info[at]yaas.org.ir

  سفارش تابلو نقره 09198956651

 

ارتباط با ما

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا آدرس پست الکترونیکی معتبر وارد نمایید.
لطفا موضوع پیام را وارد نمایید.
لطفا متن پیام را وارد نمایید.

ورودی نامعتبر

طراحی وب سایت، توسعه و پشتیبانی: شرکت ریتون نت ایرانیان