فعالیت های یاس

مهم ترین فعالیت های انجمن را می توان به شرح زیر خلاصه نمود :
1.    گسترش شبکه همکاران انجمن از طریق جذب افراد جدید و نفوذ شهر کرمان به منظور پیشبرد هر چه بهتر و سریع تر اهداف  انجمن و همچنین عضو گیری از بین افراد عادی و خیرین به نام در سطح شهر کرمان  در این  راستا شاخه جوانان انجمن بسیار فعال بوده و به عنوان بازوی توانمند فکری و اجرایی انجمن عمل نموده است ، علاوه بر این ، جوانان داوطلب هر روزه با همدلی و همدردی  در بخش سرطان کودکان حاضر می شوند و با خواندن کتاب و بازی با بچه ها سعی دارند روحیه نوگلان مبتلا را در مبارزه با این بیماری افزایش دهند.
2.    برگزاری بازارچه های خیریه به منظور جذب کمک های مردمی ، برگزاری این مراسم یکی از مهم ترین منابع تامین نیازهای انجمن بوده است . این بازارچه  ها توانسته اند  جایگاه خود را در بین مردم به خوبی باز کنند و الگویی برای سایر تشکیل های خیریه در سطح شهر کرمان باشند . در این بازارچه ها مردم داوطلبانه مواد وتولیدات خود مانند مواد غذایی را به فروش می رسانند و سود حاصل را به انجمن هدیه می دهند

3.    اسکان بیماران و همراهان و تامین سایر هزینه های آن ها در این راستا به همت یکی از اعضای فعال انجمن ، اقامت افراد غیر بومی و کم بضاعت در مهمانپذیری به صورت رایگان صورت می گیرد . علاوه بر این برای راحتی بیشتر همراهان بیمار در ساعاتی که در بیمارستان حضور دارند 5 دستگاه کانکس با کلیه امکانات شامل یخچال ،وسایل گرمایشی و سرمایشی ، LCD ،فرش و پتو در بیمارستان های سرویس دهنده بیماران سرطانی نصب گردیده است که همراهان می توانند ضمن استراحت در این مکان ها غذای خود را که به صورت رایگان از طرف انجمن تهیه می شود ،صرف نمایند . هم چنین هزینه های رفت و آمد برون و درون شهری بیماران کم بضاعت از سوی انجمن تامین می شود .
4.    پرداخت بیش از 300میلیون تومان هزینه های تشخیص ،دارو  و درمان به صورت مستقیم به بیماران نیازمند تا پایان تیر ماه 1391.
5.    تامین هزینه های بیماران نیازمند به منظور اعزام به تهران در شرایط و مواقعی که امکانات درمانی در کرمان جوابگو این بیماران نبوده است .
6.    شناسایی نیازهای واقعی مراکز ارائه دهنده خدمات به بیماران مبتلا و انعکاس آن ها به خیرین  جهت جذب کمک های آن بزرگواران به این مراکز کمک هایی که توانسته اند کیفیت ارائه خدمات به بیماران را در این مراکز بهبود بخشند .
7.    اختصاص یک مکان جهت مراجعه  بیماران برای تکمیل  پرونده ،دریافت پول و سایر کمک ها جهت  رفاه حال بیماران این مرکز در نزدیکی بیمارستان شهید باهنر ( یکی از مراکز اصلی درمان سرطان کرمان)   در نظر گرفته شده است .

8.    برگزاری کلاس های گروه درمانی و مشاوره فردی برای بیماران با کمک چندین روان شناس مجرب و هیات علمی دانشگاه ،این کلاسها توانسته اند ضمن نزدیک تر نمودن بیماران به یکدیگر و به انجمن در بالا بردن روحیه بیماران  موثر باشند .
9.    برگزاری دو کارگاه آموزشی لنف _ إدم  برای خانم های مبتلا به سرطان پستان .
10.    تهیه 3 جلد کتابچه شامل: راهنمای شیمی درمانی1 ، راهنمای شیمی درمانی و تغذیه2،و ورم  لنفاوی جهت کمک به بیمار انتحتدرمانو تهیه بروشورهای مختلف در زمینه راههای پیشگیری ، درمان و مبارزه با بیماری سرطان .

کرمان، ضلع شرقی بلوار 22 بهمن ، جنب کلانتری 15 ساختمان مرکزی انجمن یاس کرمان   

   تلفن/دورنگار: 6 - 33342791-034          info[at]yaas.org.ir

  سفارش تابلو نقره 09198956651

 

ارتباط با ما

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا آدرس پست الکترونیکی معتبر وارد نمایید.
لطفا موضوع پیام را وارد نمایید.
لطفا متن پیام را وارد نمایید.

ورودی نامعتبر

طراحی وب سایت، توسعه و پشتیبانی: شرکت ریتون نت ایرانیان