تاریخچه و نحوه تاسیس

                                               انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان

تاریخچه ، اهداف و فعالیت های انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان

زندگی نظام گسیخته امروز تخریب منابع حیاتی و گسترش بی رویه زندگی ماشینی ،جوامع بشری را به سمت وسویی سوق داده که بهره و نصیب  آن جز درد و رنج و بیماری و سختی ،چیزی نیست که صد البته در این میان ، گریبان نیازمندان جامعه ، با وسعت بیشتری در چنگال این  رفتار هاست.
سرطان ، بیماری زجر آور و آزار دهنده ای که گاه بنای خانواده ها را متزلزل می کند، و اساس زندگی را دستخوش تلاطم ناگهانی قرار می دهد ، از جمله همین دستاوردهاست ، بلایی  که هر روز بر وسعت آن افزوده می شود   و براساس پژوهشهای بعمل آمده ، طی سالهای آینده ، افزایش چندین برابر خواهد داشت .
استان کرمان نیز ، از این چرخه نامبارک در امان نیست ، آنطور که هر دم از این باغ بری می رسد و بیمار دیگری بر خیل بیماران کنونی  افزوده می شود ، آنها که مال و منالی دارند با آشفته حالی ، در پی درمان و مقابله با آن بر می آیند و آنها که درمانشان در دست فقر است ، رنج مضاعف را تحمل می کنند و گاه در حسرت درمانی اندک می مانند و در همان حال دیده  آرزومند خود رابر روی هستی فرو می بندند ،و حال آنکه ای بسا اگر زمینه ای برای تهیه دارو و انجام درمان وجود داشت ، می توانستند به ادامه زندگی بپردازند و گرمای وجود خود را به خانواده خویش تقدیم کنند . و چنین بود که شکل گیری انجمنی خیر اندیش،مشغله ذهن جمعی شد که همواره از درد دیگران دردمند هستند و با شادی دیگران لبریز  از شعف ، انسانهایی که سعدی گونه بر این باورند که

                                بنی آدم اعضای یک پیکرند                           که در آفرینش ز یک گوهرند
                                چو عضوی به درد آورد روزگار                        دگر عضو ها را نماند قرار

خشتاول این بنا در اردیبهشت ماه سال 1389 گذاشته شد ، هیئت موسس اولیه انجمن طبق اساسنامه متشکل از خدمتگذاران ذیل  شکل گرفت:
 انجمن در تاریخ 19/03/1390 طی شماره 1064 به ثبت رسید و جلسه مجمع عمومی به جهت انتخاب اعضاء هئیت مدیره برگزار گردید که بر گسترش فعالیت  های آن افزوده شد ، در این راستا  آقایان محمدعلی گلابزاده،حسین حسنی،دکتر محمدرضا باقری،خانم دکترمریم شجاعی، آقایان مهندس بابک  شجاعی، دکترکامبیز  بهاءالدینی و دکتر حمید شریفی اساتید دانشگاه و مهندس جواد جمشیدی جم نیز به این مجمع پیوستند .
این انجمن در همین مدت کوتاه و صد البته در سایه سار مهربانی ها و کمکهای مالی خیر خواهان خطه کرمان توانسته است مبلغ 000/000/000/3  ریال درآمد کسب کرده و آنرا صرف دارو و درمان بیماران نیازمندی کند که دعای خیرشان بدرقه راه همه آن عزیزان بزرگوار است . انجمن و خدمتگزاران آن نیز بر دستهای آن فرزانگان بوسه می زنند و به آنها می بالند  و افتخار می کنند.

اهم فعالیت های انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان از سال 1389 لغایت 1391

انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان با هدف خدمت رسانی مادی و معنوی به بیماران  و خانواده های آن ها و همچنین کاهش بار بیماری سرطان در جامعه فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال 1389آغاز کرد . این تشکل مردم نهاد  در طی 2 سالی که از فعالیت آن می گذرد توانسته است شبکه گسترده ای در بین عامه مردم ، خیرین ، جوانان ،پزشکان ، اساتید دانشگاه و ... به وجود  آورد و با جذب کمک های مادی و معنوی مختلف از مردم دیار کریمان ، گام بزرگی در خدمت رسانی به بیماران سرطانی در حوزه سه استان کرمان ، سیستان  و بلوچستان و هرمزگان که جهت درمان به کرمان عزیمت می کنند ،بردارد .
انجمن علاوه بر خدمت رسانی به بیماران،با برگزاری کلاس های مختلف  و چاپ و انتشار مطالب متفاوت  توانسته است اطلاعات مفیدی را نسبت به راه های پیشگیری ، مبارزه و کنترل سرطان در سطح جامعه منتشر نمایند .

کرمان، ضلع شرقی بلوار 22 بهمن ، جنب کلانتری 15 ساختمان مرکزی انجمن یاس کرمان   

   تلفن/دورنگار: 6 - 33342791-034          info[at]yaas.org.ir

  سفارش تابلو نقره 09198956651

 

ارتباط با ما

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.
لطفا آدرس پست الکترونیکی معتبر وارد نمایید.
لطفا موضوع پیام را وارد نمایید.
لطفا متن پیام را وارد نمایید.

ورودی نامعتبر

طراحی وب سایت، توسعه و پشتیبانی: شرکت ریتون نت ایرانیان