بازدید استاندار کرمان از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان

بازدید استاندار کرمان از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان

بازدید استاندار کرمان از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان
 • موضوع:

  بازدید استاندار کرمان از پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان

 • میزبان:

  انجمن خیریه یاس کرمان

 • مکان:

  ابتدای هفت باغ علوی، رادیوتراپی

 • تاریخ شروع:

  0/4/19

 • تاریخ پایان:

  0/4/19

 • ساعت:

  17 الی 19

 • اشتراک گذاری:

توضیحات رویداد

بازدید استاندار کرمان از پروژه تخصصی رادیوتراپی انجمن خیریه "یاس کرمان"

 

*استاندار کرمان : پروژه رادیوتراپی خیریه یاس کار مهمی برای استان است

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان" عصر روز شنبه 19 تیر 1400 استاندار کرمان به همراه مسئولان استانی از مرکز تخصصی رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان بازدید کرد.

علی زینی‌وند در جریان این بازدید گفت: احداث مرکز رادیوتراپی خیریه یاس استان ضروری بود که توسط خیرین و افراد باسابقه خوب راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه خیرین برای احداث این مرکز سرمایه خوبی نیز جذب کرده اند اظهارداشت: این طرح حیاتی برای بیماران نیازمندی که از مراکز درمانی دورند محسوب می شود لذا از آن حمایت می کنیم.

زینی‌وند تاکید کرد: از امکانات استان استفاده و موانع پروژه را رفع می‌کنیم که باوجود نیاز به آن، به سرعت به بهره برداری برسد.

وی عنوان کرد: واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی استان کرمان در اجرای مسئولیت های اجتماعی خود کوتاهی نکردند اما نیاز بود این حمایت‌ها هدفمند شود که سازمان مسئولیت‌های اجتماعی را برای ساماندهی این حمایت‌ها پیشنهاد دادیم زیرا باید این حوزه ساماندهی و اولویت بندی می‌شد.

استاندار کرمان افزود: اکنون مشکل منابع نداریم و در این خصوص کوتاهی از بخش خصوصی ندیدیم و مشکلات احداث پروژه رادیوتراپی خیریه یاس کرمان پیگیری می شود که بخشی از هزینه را در استان کمک کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه مبنای کار در پروژه رادیوتراپی خیریه یاس کرمان به‌گونه‌ای تعریف شده که پیشرفته و مطابق شأن مردم کرمان و تأسیس کنندگان آن باشد افزود: باید برنامه ای تعریف کرد که از امکانات استان کرمان در تمامی نقاط بهره لازم را برد و در این خصوص صنایع و معادن استان بسیارند و نباید تمرکز را به ۲ یا سه واحد خاص متمرکز کرد.

وی اظهار داشت: فرماندار کرمان، شهردار و معاون عمرانی استانداری در این خصوص نشستی را تشکیل دهند و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند که فرایند حمایت از این پروژه را پیگیری کنیم و جمع بندی آن اعلام شود که اگر نیاز به تصمیم در استان است انجام دهیم یا اینکه نیاز پروژه از سایر مجموعه ها پیگیری شود زیرا کار مهمی برای استان است.

 

* مدیر عامل انجمن خیریه یاس کرمان : برای تکمیل پروژه رادیوتراپی به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

محمدرضا بهرامی در جریان بازدید استاندار کرمان از پروژه رادیوتراپی خیریه یاس کرمان افزود: پروژه احداث مرکز رادیوتراپی با ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی برای تکمیل به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات و تکمیل سازه پروژه نیاز دارد.

به گفته وی اعتباری به میزان ۲ میلیون و هشتصد هزار یورو تاکنون در این مجموعه هزینه شده است که در صورت بهره برداری پاسخگوی نیاز مردم در جنوب شرق کشور است.

بهرامی اظهار داشت: درخواست داریم که دولت حمایت و بهره برداری از ساختمان پرتودرمانی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: بنگاه‌های خصوصی بزرگ استان نیز می توانند در قالب مسئولیت های اجتماعی به این خیریه و مرکز پرتودرمانی کمک کنند.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان گفت: مجموعه ‌رادیوتراپی خیریه یاس کرمان در سه هزار متر بنا شده و در این مرکز پرتودرمانی بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان با رادیوتراپی قابل درمان هستند ادامه داد: تاکنون در استان کرمان فقط یک مرکز در بیمارستان شفا و یک واحد مربوط به بخش خصوصی وجود دارد که با وجود بیماران استان و همچنین بیماران مهاجر از استان‌های همجوار پاسخگوی نیازها نیست.

به گفته وی مقرر شده یک مورد ساختمان مجهز و مدرن در محدوده محور هفت باغ علوی کرمان احداث شود که با حضور بیماران در این مرکز حس بیمارستان به آنان القا نشود و بیشتر شبیه مکانی تفریحی باشد.

بهرامی خاطرنشان کرد: این ساختمان دارای مجموعه درمانی، کافی شاپ، بخش اداری مالی و درمانی از به روزترین مصالح و فضای کلاسیک در معماری آن استفاده شده است.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: این خیریه پس از ۱۲ سال از تاسیس، پنج هزار بیمار سرطانی را تحت پوشش دارد که برای آنان ماهانه بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کنیم ضمن اینکه ۵ پروژه درمانی و تشخیصی دیگر نیز در حال انجام و در آستانه بهره برداری است که در آنها نیز امکانات لازم برای بیماران در نظر گرفته شده است.

همچنین نماینده اجرایی پروژه های انجمن خیریه یاس کرمان در این بازدید اظهار داشت: مشکل مالی دولت،نداشتن توان راه اندازی مراکز درمانی و خرید دستگاه‌ها و ندادن تخصیص ارز دولتی به بخش خصوصی موجب نداشتن توجیه اقتصادی طرح‌های رادیوتراپی در استان کرمان شده اما مراکز خیریه در این زمینه موفق عمل کرده اند.

وی بیان داشت: انجمن یاس به این نتیجه رسید که می‌تواند این این پروژه رادیوتراپی را انجام دهد و خرید دستگاه‌ها را از زمان ارز ۲۸۰۰ تومانی آغاز کرد اما به علت استفاده دوگانه دستگاه‌ها در درمان و مراکز هسته ای با موانعی برای تحویل آن روبرو شدیم اما با وجود تحریم ها توانستیم بالاخره آن را تحویل بگیریم.


گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس

گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس