جلسه همکاری مشترک میان انجمن خیریه "یاس کرمان" و کانون خادمیاران رضوی استان کرمان

جلسه همکاری مشترک میان انجمن خیریه "یاس کرمان" و کانون خادمیاران رضوی استان کرمان

جلسه همکاری مشترک میان انجمن خیریه "یاس کرمان" و کانون خادمیاران رضوی استان کرمان
 • موضوع:

  جلسه همکاری مشترک میان انجمن خیریه "یاس کرمان" و کانون خادمیاران رضوی استان کرمان

 • میزبان:

  دبیر کانون خادمیاران رضوی

 • مکان:

  دفتر کانون خادمیاران رضوی

 • تاریخ شروع:

  0/5/13

 • تاریخ پایان:

  0/5/13

 • ساعت:

  11 الی 12

 • اشتراک گذاری:

توضیحات رویداد

برگزاری جلسه همکاری مشترک میان انجمن خیریه "یاس کرمان" وکانون خادمیاران رضوی استان کرمان

روز چهارشنبه در تاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۳     جلسه ای به منظور همکاری بیشتر انجمن خیریه "یاس کرمان" و کانون خادمیاران رضوی در محل این کانون برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه "یاس کرمان"، در این جلسه که با حضور مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان" یاس کرمان" و دبیر کانون خادمیاران رضوی صورت گرفت، محمدرضا بهرامی ضمن عرض تبریک اعیاد گذشته، گزارش عملکرد کوتاهی از اقدامات انجام شده توسط این انجمن را بیان نمود.

مدیر عامل انجمن خیریه "یاس کرمان" اظهار داشت: انجمن یاس کرمان از سال ۸۸ با کمک خیرین و نیک اندیشان به منظور کمک به بیماران مبتلا به سرطان تاسیس شد و تاکنون بالغ بر  ۵۰۰۰ هزار بیمار تحت پوشش نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان ماهانه کمک هزینه دارو و درمان و خدمات بیماران مبتلا به سرطان در این انجمن صورت میگیرد و سالانه چند نوبت حمایت های غذایی بصورت سبد کالا در میان بیماران توزیع می شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه های بزرگ این انجمن افزود: انجمن خیریه "یاس کرمان" کارهای بزرگی از جمله احداث مهمانسرا برای بیماران با دو وعده غذای گرم بصورت رایگان، احداث ساختمان آنکولوژی هماتولوژی در بیمارستان افضلی پور و همچنین پروژه های بزرگی مانند احداث مرکز رادیوتراپی در ابتدای جاده هفت باغ، راه اندازی اولین مرکز غربالگری، تشخیص و درمان انواع کم خونی در ایران و ایجاد مرکز جامع شیمی درمانی در زمین اهدایی خیر ارجمند زنده یاد ملکی در 8 هزار متر زمین را در دست اقدام دارد.

دکتر سعید کاظمی پور در ادامه با بیان اینکه این زیرساخت ها اقدامات ارزنده ایست که انجمن خیریه یاس کرمان انجام داده است اظهار داشت: امیدورایم که پروژه های در دست اقدام به زودی انجام شود و ساختار شکل بگیرد اما آمار بیماران به قدری پایین بیاید که استفاده نشود.

دبیر کانون خادمیاران رضوی استان کرمان با اشاره به اینکه در زمان آیت الله رئیسی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان ها تشکیل شد بیان داشت: بعد از رفتن آیت الله رئیسی نام این نمایندگی به کانون خادمیاران رضوی تغییر پیدا کرد که در حال حاضر با ظرفیت ۵ الی ۶ هزار نفر خادمیار در استان کرمان که بصورت داوطلبانه ثبت نام کرده اند یکسری کارها بصورت مردم یاری انجام می شود و به دنبال ترویج فرهنگ رضوی بصورت مردم داری و مردم یاری هستیم.

وی به اولویت بندی نیازهای مردم در این کانون اشاره و افزود : نیازهای مردم در ۶ سرفصل عنوان شده اند که یکی از این سرفصل ها بحث سلامت مردم در استان است و تمام دستگاه ها و سازمان ها و نهادها و ارگان هایی که یا دولتی اند و یا به نوعی منتسب به نظام اند در کارهای مردم یاری که انجام میدهند هماهنگ شوند که اگر این مورد اتفاق بیافتد تمام کارهای خیر هدفمند می شود.

کاظمی پور با اشاره به اقدام برای ایجاد سامانه سلامت در شهر کرمان به زودی تصریح کرد : با این سامانه بیمار نیازمند شناسایی می شود و در مرحله بعد ایجاد بیمه آنان و بیمه تکمیلی و درمدار خدمت قرار میگیرد و بعد از تشخیص ختم درمان آن نیز مشخص می شود.

وی با اشاره به تعداد خیریه های کرمان در حوزه سلامت اظهار داشت: اگر ارتباط و همکاری با خیریه ها ایجاد شود هم کار بیمار به سهولت انجام می شود و هم خیرین با اطمینان بیشتری در کار خیر سهیم می شود.

شایان ذکر است، در پایان این جلسه مقرر شد بیماران مبتلا به سرطان تحت پوشش انجمن خیریه "یاس کرمان" به صورت اولویت دار در حمایت معیشتی کانون خادمیاران رضوی استان کرمان قرار گیرند و افراد تحت پوشش این انجمن با معرفی کانون خادمیاران از حمایت های مادی و معنوی خادمان رضوی بهره مند گردند.


گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس

گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس