بازدید پروفسور زاهدی

بازدید پروفسور زاهدی

بازدید پروفسور زاهدی
 • موضوع:

  بازدید پروفسور زاهدی

 • میزبان:

  انجمن خیریه یاس کرمان

 • مکان:

  مرکز تخصصی رادیوتراپی و شیمی درمانی یاس

 • تاریخ شروع:

  0/6/29

 • تاریخ پایان:

  0/6/29

 • ساعت:

  10 الی 13

 • اشتراک گذاری:

توضیحات رویداد

بازدید نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از
پروژه رادیوتراپی انجمن خیریه یاس کرمان

پروفسور زاهدی رئیس کمیسون آموزش مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در معیت مدیرعامل و اعضای ویژه انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان"  از مرکز تخصصی رادیوتراپی "یاس" در ابتدای هفت باغ علوی بازدید و از نزدیک شاهد اجرای عملیات این پروژه گردید.

در این بازدید مدیر عامل انجمن خیریه یاس کرمان با اشاره به اینکه خشت خشت این پروژه با عشق و با کمک خیرین صورت پذیرفته افزود : مجموعه ‌رادیوتراپی خیریه یاس کرمان در سه هزار متر بنا شده و در این مرکز پرتو درمانی بیماران مبتلا به سرطان انجام می شود.

محمدرضا بهرامی به بیان گزارش کوتاهی از عملکرد انجمن خیریه "یاس کرمان" پرداخت و اظهار داشت: این خیریه پس از ۱۲ سال از تاسیس، پنج هزار بیمار سرطانی را تحت پوشش دارد که برای آنان ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کنیم ضمن اینکه ۵ پروژه درمانی و تشخیصی دیگر نیز در حال انجام و در آستانه بهره برداری می باشد که در آنها نیز امکانات لازم برای بیماران در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۷۰ درصد بیماران سرطانی با رادیوتراپی قابل درمان هستند ادامه داد: تاکنون در استان کرمان فقط یک مرکز در بیمارستان شفا و یک واحد مربوط به بخش خصوصی وجود دارد که با وجود بیماران استان و همچنین بیماران مهاجر از استان‌های همجوار پاسخگوی نیازها نیست به همین دلیل مقرر شد یک مورد ساختمان مجهز و مدرن در محدوده محور هفت باغ علوی کرمان احداث شود که به بیماران در این مرکز حس بیمارستان القا نگردد و بیشتر شبیه مکانی تفریحی باشد.

بهرامی اظهار داشت: درخواست داریم بنگاه های خصوصی بزرگ استان در قالب مسئولیت های اجتماعی به این خیریه و مرکز پرتودرمانی کمک کنند تا این پروژه به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد و بیماران جنوبشرق را تحت درمان قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه در جنوبشرق این مرکز تنها مرکزی است که زیر ساخت های لازم را جهت جایگذاری دستگاه "براکی تراپی" را آماده کرده افزود : دستگاه براکی تراپی جهت درمان بیماری سرطان پروستات و دهانه رحم استفاده می شود و اعضای انجمن خیریه "یاس کرمان" در حال رایزنی با خیرین داخل و خارج از کشور برای خرید دستگاه "براکی تراپی" هستیم.

بنا به گفته مهندس غلامرضا دارش مدیر عامل شرکت پرتو درمانی یاس و مدیر پروژه مرکز پرتو درمانی یاس برای تکمیل فضای فیزیکی و خریداری مبلمان این پروژه نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با تخصیص این مبلغ ان‌شاالله طی ۱۰ ماه آینده آماده بهره برداری می گردد.

در این بازدید پروفسور زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی قول مساعد جهت هرگونه همکاری برای خرید دستگاه "براکی تراپی" و اتمام مرکز تخصصی رادیوتراپی را اعضای حاصر در این بازدید دادند.

لازم به ذکر است ، ساختمان رادیوتراپی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان یاس کرمان در ابتدای هفت باغ علوی در حال احداث می باشد که تا کنون با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان خرید تجهیزات و ۱۰ میلیارد تومان فضای فیزیکی نزدیک به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 


گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس

گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس