افتتاح کلینیک و بخش جدید بستری آنکولوژی و هماتولوژی توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان"

افتتاح کلینیک و بخش جدید بستری آنکولوژی و هماتولوژی توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان"

افتتاح کلینیک و بخش جدید بستری آنکولوژی و هماتولوژی توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان"
 • موضوع:

  افتتاح کلینیک و بخش جدید بستری آنکولوژی و هماتولوژی توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان"

 • میزبان:

  انجمن خیریه یاس کرمان

 • مکان:

  کلینیک و بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه یاس کرمان

 • تاریخ شروع:

  0/9/11

 • تاریخ پایان:

  0/9/11

 • ساعت:

  9 الی 11

 • اشتراک گذاری:

توضیحات رویداد

افتتاح کلینیک و بخش جدید بستری آنکولوژی و هماتولوژی توسط انجمن
خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان"

کلینیک و بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان" با حضور دکتر زینی‌وند استاندار کرمان، دکتررشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دکتر شَعرباف تبریزی شهردار کرمان، دکتر حقدوست رئیس هیئت مدیره انجمن یاس، اعضای ویژه و خیّران این انجمن افتتاح گردید. 

 

*** استاندار کرمان عنوان کرد:کرمان از استانهای موثر در حوزه پزشکی کشور

دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان در این آیین در مرکز آموزشی و درمانی افضلی‌پور با خدا قوت به کادر پزشکی و درمان در کنترل بیماری کووید-۱۹ ابراز امیدواری کرد وضعیت بیماری در استان از حالت باثبات کنونی به سمت بهبود و مطلوب‌‌تر پیش رود.

استاندار کرمان از سابقه فرهنگی و خیریه استان در ابعاد مختلف و مرکز پزشکی موثر برای استان‌ها و کشورهای همجوار نام برد و گفت: پیشرفت‌های مطلوبی در حوزه‌های بهداشت و درمان استان اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: تبدیل کرمان به مرکز مهمی در خدمات‌رسانی و درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و خاص، بدون مشارکت خیران ممکن نیست و همه ما وظیفه حمایت و جلب کمک‌ها برای این بخش را داریم.

زینی‌وند، همراهی و ورود مسئولیت‌های اجتماعی برای تکمیل برنامه‌های انجمن خیریه یاس را مورد اشاره قرار داد و گفت: مراکز درمانی باید متناسب با تکنولوژی روز و نگاه به آینده طراحی شوند.

استاندار کرمان اظهار داشت: در شرایط هزینه‌های بالای درمان بیماران سرطانی، انجمن‌های خیریه به داد گرفتارترین آدم‌ها در شرایط سخت می‌رسند که جای تکریم و تعظیم دارد‌.

 

*** انجمن خیریه یاس کرمان پروژه های مختلف برای کمک به درمان بیماران مبتلا به سرطان در استان دارد

محمدرضا بهرامی مدیرعامل انجمن خیریه یاس کرمان نیز در این آیین ارزش فعلی بخش بستری آنکولوژی و هماتولوژی انجمن یاس را ۲۰ میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد: امروز به همت خیران انجمن یاس بهره برداری از یک درمانگاه شامل ۱۰ تخت و بخش آنکولوژی و هماتولوژی با ظرفیت ۴۸ تخت صورت پذیرفته است.

وی همچنین از تعهد قرارداد خیران سلامت برای ساخت بخش ۲ آنکولوژی انجمن یاس خبر داد و گفت: این بخش تا ۱۵ ماه دیگر با زیر بنای ۱۵۰۰ آماده بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل انجمن خیریه یاس کرمان به پروژه های در دست احداث این انجمن اشاره کرد و افزود : آزمایشگاه تخصصی با ۸۰۰ متر زیربنا  با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و رادیوتراپی انجمن یاس در ابتدای جاده هفت باغ علوی با ۳۱۰۰ متر  با  ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که برای تکمیل آن به ۲۵ میلیارد اعتبار نیاز است که امیدواریم شرکت های صنعتی و معدنی استان کرمان در قالب مسئولیت های اجتماعی خود نسبت به تامین این مبلغ یاری دهند تا در پایان سال آینده نیز شاهد بهره برداری از این مرکز باشیم.

بهرامی افزود : توسط یکی از خیرین انجمن، زمینی به مساحت ۸ هزار متر مربع و ۲۲۰۰ متر ساختمان در ابتدای بلوار ۲۲ بهمن در اختیار این انجمن قرار گرفته است که عملیات بهسازی و مناسب سازی آن از ماه گذشته آغاز گردیده که برای تکمیل آن نیاز به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می باشد و بعد از تجهیز این بخش، بزرگترین مرکز شیمی درمانی جنوب شرق کشور در کرمان به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع در ابتدای خیایان شهید ایرانمنش به انجمن یاس کرمان واگذار شده که عملیات پروانه و فنداسیون این مرکز درمانی به اتمام رسیده و برای ساخت ۲۲۰۰ متر ساختمان نیاز به ۱۵ میلیارد تومان داریم.

مدیر عامل انجمن خیریه یاس کرمان به تجهیز اولین کلینیک غربالگری خون ایران از ابتدای سالجاری اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان آذرماه ۱۴۰۰ اولین مرکز غربالگری خون ایران توسط انجمن خیریه یاس کرمان به بهره برداری خواهد رسید.

بهرامی با بیان اینکه مهمانسرای انجمن یاس کرمان برای پذیرایی از بیماران با دو وعده غذای گرم رایگان در حال خدمت رسانی است تصریح کرد : این مهمانسرا با ۲۸ اتاق و ۶۰ تخت که هرکدام دارای حمام و دستشویی و یخچال و تلویزیون می باشد برای پذیرایی از بیماران که از دیگر نقاط ایران به کرمان برای درمان بیماری خود مراجعه نموده اند در اختیار بیماران و همراهان بیمار قرار داده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تاکنون  بیش از ۵ هزار بیمار تحت پوشش انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان "یاس کرمان " قرار گرفته اند اضافه کرد : این انجمن ماهیانه قریب به ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارو و درمان آنان را جدای از کمک های مادی و بسته های معیشتی پرداخت می کند.

همچنین در این مراسم از خیّران همکاری کننده در احداث کلینیک و بخش بستری جدید آنکولوژی و هماتولوژی انجمن خیریه یاس کرمان واقع در بیمارستان افضلی پور تجلیل شد.

 

روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان  یاس کرمان


گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس

گالری تصاویر رویداد های انجمن یاس